• Gustavs Rolands Ražinskis

11 metri - Čempionu līga #1

Updated: Mar 20, 2021

Turpinot iesākto ''11 metri'' rakstu sēriju, vēlos padalīties ar niansēm, ko es novēroju 18.februāra UEFA Čempionlīgas mačos, kuros savstarpēji spēlēja Dortmundes ''Borussia'' pret ''PSG'' un ''Liverpool'' ar ''Atletico Madrid''. Atgādinu, ka šovakar, 19.februārī, plkst. 22:00, spēlēs ''Atalanta'' pret ''Valencia'' un ''Tottenham'' ar ''RB Leipzig''.


Foto: thisisanfield.com

''Liverpool'' pret ''Atletico Madrid''

Spēles rezultātu atklāja Madrides ''Atletico'' komanda, kad jau spēles ceturtajā minūtē bumbu raidīja vārtos ''Atletico'' komandas pussargs Sauls. Ja atskatāmies uz spēles statistiku, tad liekas - kā tas vispār ir iespējams, ka spēle tā arī beidzās, 1:0 ''Atletico'' labā, ja reiz ''Liverpool'' komandai bumbas kontroles rādītāji bija gandrīz trīs reizes lielāki - 73% pret 27%. Kā arī piespēļu ziņā ''Liverpool'' bija krietni pārāki, jo ''Liverpool'' veica par precīzi 500 precīzām piespēlēm vairāk - Spānijas komandai 276 piespēles, kamēr angļu komandai 756. Arī sitienu ziņā pārāka bija ''Liverpool'' komanda. Viņiem bija 8 sitieni pa vārtiem, taču neviens no tiem nebija vārtu rāmī! Šī bija pirmā spēle kopš 2018.gada, kurā Liverpūles komanda neraidīja nevienu pašu precīzu sitienu pa vārtiem. Spēle notika Madrides komandas stadionā, tāpēc redzēsim, ko ''Liverpool'' būs sagatavojuši atbildes spēlei, kas notiks viņu stadionā.


Foto: dw.com

Dortmundes ''Borussia'' pret ''PSG''

Vārti netika gūti līdz pat otrajam puslaikam, kad 69.minūtē precīzs Dortmundes ''Borussia'' rindās bija norvēģu ''zelta puika'' Ērlings Breuts Hālands. Prieki nebija pārāk ilgi, jo jau 75.minūtē vārtus ''PSG'' labā guva slavenais brazīļu uzbrucējs Neimārs Juniors. Taču arī Parīzes komanda nevarēja pārāk ilgi priecāties par rezultāta izlīdzināšanu, jo 77.minūtē vārtus atkal guva Ērlings Breuts Hālands. Vēlos piebilst, ka šim jaunajam un talantīgajam norvēģu uzbrucējam šī bija debija Čempionlīgā ar ''Borussia'' komandu, kā arī to, ka viņš ir guvis 10 vārtus 7 Čempionlīgas spēlēs šosezon. (Čempionlīgas kvalifikācijas turnīra laikā viņš pārstāvēja ''Red Bull Salzburg'' komandu, bet ziemas pāreju laikā viņu iegādājās ''Borussia'' vienība. Pirms pārejas viņš bija nospēlējis 6 spēles ''Red Bull Salzburg'' sastāvā. Arī šajā mačā statistika bija par labu komandai, kurai neizdevās gūt uzvaru - ''PSG'' - lielākā bumbas kontrole, vairāk precīzu piespēļu, kā arī izpildīja vairāk sitienus salīdzinājumā ar Dortmundes komandu.