• Gustavs Rolands Ražinskis

Par aktuālo futbola pasaulē

Updated: Mar 20, 2021

Futbolā kas jauns notiek katru dienu. Gan uz laukuma, gan ārpus tā. Esmu sagatavojis nelielu ieskatu tajā, kas šodien noticis, piedzīvots, pateikts.


Vēlos uzsākt ar Neimāru Junioru. Kā jau zinām, tad Neimārs ir labs, ļoti spējīgs, bet diezgan ''patvaļīgs'' spēlētājs. Viņš tiek slavēts par viņa spējām laukumā, bet kritizēts par manierēm uz laukuma, kā arī ārpus tā. Kā, iespējams, jau zināt, tad futbola cienītājiem šķiet ļoti aizdomīgi, ka Neimārs ir savainots tieši tad, kad viņa māsai Rafaellai ir dzimšanas diena - 11.martā. Viņš jau divreiz ir izlaidis spēles šajā datumā, it kā savainojumu dēļ, bet arī šis gads, varbūt, nebūs izņēmums, jo PSG galvenais treneris izteicās, ka nav pilnīgi drošs, vai Neimārs piedalīsies Čempionlīgas mačā pret Dortmundes ''Borussia''. Lēmums par to, vai Neimāru redzēsim laukumā, tiks pieņemts piektdien. Kā uzsver pats treneris, tad viņi nevar riskēt ar Neimāra veselību/labsajūtu. Negrib, lai viņš iedzīvotos nopietnākā traumā.


Vīrietis, ko redzam attēlā, ir Fabio Kapello - izbijis itāļu spēlētājs un treneris. Savu spēlētāja karjeru pavadījis tikai Itālijā, bet kā treneris veiksmīgi darbojies arī Spānijā, Krievijā un Ķīnā. Viņš nesen izteica skarbu, bet diezgan patiesu, kritiku par Spānijas kluba ''FC Barcelona'' spēli laukumā. Saku, ka patiesu, jo, ja pavēro dažas no pēdējām šī kluba spēlēm, var labi manīt, ka spēlē diezgan haotiski, gaidot, ka viens spēlētājs izveidos visu spēli. Protams, ka šis spēlētājs ir neviens cits kā Lionels Messi. Tieši šī iemesla dēļ arī F.Kapello šādi izteicās - viņam ļoti patika agrākais ''FC Barcelonas'' stils laukumā, taču tagad, viņaprāt, spēlētāji par daudz ''ganās'' savā starpā, gaidot, ka kāds cits izveidos spēli. Lieki piebilst, ka futbols ir komandas sporta veids.


Vēlos noslēgt šodienas apskatu ar negaidītu pāreju- marokānis Hakims Zijeks, pēc aizvadītām 4 sezonām Nīderlandes klubā ''Ajax'', pievienosies Londonas ''Chelsea''. Pagaidām marokānis turpinās spēlēt ''Ajax'' un oficiāli pievienosies ''Chelsea'' tikai 2020.gada 1.jūlijā. Londonas klubs piedāvā 40 miljonus eiro par šo pussargu, bet summa var pieaugt līdz 44 miljoniem eiro, ja viņa sniegums laukumā uzlabosies.

''Ajax'' sastāvā viņš ir aizvadījis 160 spēles, kurās guvis 49 vārtus un 82 rezultatīvas piespēles. Sanāk, ka viņam ir vidēji viena piespēle ik pēc divām spēlēm, kas, manuprāt, ir diezgan iespaidīgi.