• Tomass Tabaks

1.daļa. Mežonīgie rietumi, vesterns un Lerija O'Braiena trofeja. Klusā okeāna dizvīzija.

Updated: Aug 7, 2019

Labi, laikam nedaudz pārsteidzīgi būt pārliecinātam, ka 2019./2020. gada sezonas uzvarētājs nāks no rietumu konferences, taču uz papīra rietumu konference ir daudz konkurētspējigāka un pilnīgāka nekā austrumu konference. Saņurcam to papīru, saplēšam, jo pat lielākajiem basketbola ''zen master'' nav īsti skaidrs, kurš bez šaubām izcīnīs trofeju ar zelta bumbu galā. 9-12 komandas ir tās, kuras reāli var kandidēt. No tām 8 ir no rietumiem.


Foto: clutchpoints.com ; si.com ; silverscreenandroll.com .


Piezīme: Šī būs tikai pirmā daļa no trim ,no sērijas ''Mežonīgie rietumi, vesterns un Lerija O'Braiena trofeja''. Šoreiz tikai par rietumiem. Saka, ka NBA divīzijas ir bezjēdzīgas, un tā tas arī ir. Visur, taču ne šajā rakstā. Šajā rakstā tiks atspoguļotas piecas komandas no Klusā okeāna konferences. Nākamās daļas gaidiet drīzumā!


Goldensteitas ''Warriors'' :


Pēc zaudējuma finālsērijā pret ''Raptors'', ''Warriors'' jau gaidīja vasaras darbi. Goldensteitai šī vasara bija vitāli svarīga brīvo aģentu tirgū, jo Klejs Tompsons kļuva par brīvo aģentu, gan arī vēlāk Kevins Durants noraidīja sava spēlētāja opciju jaunajai sezonai , kas ļautu Kevinam saņemt 31,5 milijonus dolāru. Liels bija jautājums, vai Kevins izvēlēsies paturēt spēlētāja opciju, tā garantējot vēl vienu gadu Goldensteitas sistēmā un iespēju izcīnīt vēl vienu titulu, taču pašam nespēlējot. ESPN apskatnieks Adrians Vodžnarovskis ziņoja, ka Kevins izvēlējās noraidīt spēlētāja opciju. No šī brīža uzbrucējs kļuva par brīvo neierobežoto aģentu un jebkura komanda varēja parakstīt līgumu ar uzbrucēju. Kā galvenās favorītes tika minētas ''Warriors'' , ''Nets'' , ''Clippers'' un ''Knicks''. Ja Durants atgrieztos Goldensteitā, tad viņam būtu iespēja parakstīt 5 gadu līgumu ar 221 milijonu dolāriem, taču citas komandas viņam varētu piedāvāt vien 4 gadu līgumu ar 164 milijoniem dolāru. Tika izskanētas versijas, ka pēc šīs traumas kāda komanda pat varētu Kevinam nepiedāvāt maksimālo līgumu, taču tā domāt bija apsurds...Nē, ''Knicks'' tiešām pat nepiedāvāja Kevinam Durnatam maksimālo līgumu, jo bažījās par līgas superzvaigznes veselības problēmām, tā ziņoja žurnāliste Ramona Šelburna.


Foto: si.com


Hronoloģiski ejot uz priekšu, ''Warriors'' pirms 1.jūlija jau paziņoja, ka piedāvās Durantam, gan Klejam maksimālo līgumu, kas atkal izslēdza iespēju komandai atgriezt sastāvā centru Kavānu Lūniju, kurš šosezon, iespējams, spēlēja labāk nekā Kazinss un iekļāvās labāk ''Warriors'' aizsardzības sistēmā. Nepagāja ne divas dienas, kad Kevins Durants paziņoja, ka savu lēmumu publicēs ''Instagram'' kontā, kas iepriekš ,priekš lielas zvaigznes, nebija noticis. Tad nu visi gaidīja, kad lēmums tiks paziņots, nervozi tika atjaunota ''Instagram'' lapa, kad reizē ar ''Instagram'' publikāciju, Adrians Vodžnarauskis ''Twitter'' kontā nometa ''Woj bomb'' un paziņoja, ka Kevins savu nākamo sezonu aizvadīs Bruklinas ''Nets'' komandā, kur arī rehabilitēsies no ahileja plīsuma. Drīz vien tika ziņots, ka ir notikusi maiņa un DiAndželo Rassels dosies uz ''Warriors''. Šī ziņa daudzus pārsteidza, taču pārsteigums bija vēl lielāks, kadpēc burtiski minūtes tika ziņots, ka Kairijs īrvings dodas uz ''Nets'', lai spēlētu ar Kevinu. Tas bija trakas 5 minūtes ''tviterī'' un līga bija jauna ceļa priekšā, jo Goldensteitas ''Warriors'' dinastija bija izkūpējusi. Jāpiebilst, ka DiAndželo parakstīja 4 gadu līgumu ar vērtību 117 milijoni un devās uz ''Warriors'' pēc ''sign and trade''. Lai šo maiņu panāktu, kareivjiem bija jāatbrīvo brīva vieta algu griestos. Tika aizmainīts ilgadējais veterāns Andrē Igudala, kurš 2015.gadā kļuva par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju. Drīz pēc tam Kavāns Lūnijs atgriezās ''Warriors'' sastāvā parakstot līgumu par 15 milijoniem uz 3 gadiem. Ir grūti iedomājams, ka kāda komanda, kas pretendē uz titulu neizteica vilinošāku piedāvājumu, jo Lūnijs ir kustīgs spēlētājs uzbrukumā un arī, kurš jūsu komandai varētu piedāvāt pietiekami labu aizsardzību groza apakšā un ekstrmālos gadījumos pēc ''pick 'n roll'' izspēles varētu piedāvāt ļoti labu aizsardzību pret pretinieku mazo spēlētāju. Pēc tam tika prakastīts līgums ar bijušo ''Kings'' centru Villiju Koliju-Stainu, 2017.gada NBA ''dunk contest'' uzvarētāju Glenu Robinsonu III, Aleku Bruksu, kurš mutiski bija gatavs pievienoties ''Thunder'' ,taču pēc Pola Džordža maiņas komanda ļāva pārdomāt lēmumu ,kā arī Šabazu Neipieru, kurš bija liela sastāvdaļa no ''Nets'' soliņa. Laikam nāksies nemanāmi pieminēt to, ka Demarkuss Kazins arī nespēles Goldensteitas sastāvā.


Foto: nba.com


Beigu beigās ''Warriors'' ir zaudējusi vienu no saviem līderiem, TOP 50 spēlētājiem NBA jebkad, zaudējusi 2 spēlētājus no ''Hampton 5'' ,taču pagaidām soliņš izskatās daudz dziļāks, kas bija ''Warriors'' problēma iepriekšējos gados. Būs interesanti vēlreiz pavērot, kā ''Warriors'' vēlreiz spēlēs tikai ar Stefu, Kleju un Dreimondu sastāvā, kā tas notika, kad komanda izcīnija 2015.gada titulu.


Goldensteitas ''Warriors'': C-


Losandželosas ''Clippers''


Kalifornijas štats vēlreiz pārliecinājas par to ,ka jābūt ir ļoti uzmanīgiem pēc zemestrīces, jo tās pēcgrūdieni brīžiem ir daudz bīstamāki. 6.jūlija zemestrīce bija viena no spēcīgākajām tuvākajos gados ,un tā satricināja arī NBA komandu ofisus. Kavai Lenards ziņo komandām, ka gatavojas doties uz ''Clippers'' un sekundes vēlāk tiek ziņots, ka ''Clippers'' iegūst Polu Džordžu no maiņas darījuma. Taču nevēlos būvēt māju no skursteņa...


Drafta vakarā ''Clippers'' nebija nevienas 1.kārtas izvēles, tādēļ ''Clippers'' izpildīja maiņas darījumu ar ''Nets'' ,lai iegūtu tiesības uz Floridas Štata universitātes uzbrucēju Mfiondu Kabengeli (vidēji 13.2 punkti, 6 atlēkušās bumbas), dodot pretī savu 2020.gada 1.kārtas izvēli no Fliadelfijas un 56.izvēli otrajā raundā tās nakts draftā. Tika nodraftēts arī Terencs Manns ar 48. izvēli, kurš arī bija viens no Floridas Štata universitātes līderiem (11.4 punkti, 6.5 atlēkušās bumbas, 2.5 piespēles). Vai Džerijs Vests ir atradis vēl kādu dimantu dubļos?


Dienas ritēja, visi gaidīja lielos jaunumus, kur dosies Kavai Lenards? Daudz gan tika jokots apkārt, ka Kavai varētu nemanāmi aiziet uz kādu citu komandu, kā ''Hawks'', vai savu lēmumu paziņot tikai dienu pirms sezonas sākuma oktobrī. Tika izvietotas vairākas reklāmas, lai piesaistītu Kavai Losandželosā, taču lēmums vēl joprojām netika paziņots.


Foto: latimes.com


Tikmēr jau pirmajās 2 dienās vispieprasītākie brīvie aģenti parakstīja savus līgumus. Stīvens A. Smits no ESPN uzskatīja ,ka ''Clippers'' ir ļoti reāls mērķis Kevinam Durantam, taču drīz uzzinājām, ka viņš ir pievienojies ''Nets''. Vienīgā superzvaigzne, kas bija palikusi uz komandu tāfelēm bija Kavai. Tikmēr viens no labākajiem aizsargiem līgā, Patriks Beverlijs, parakstīja līgumu uz 3 gadiem par 40 milijoniem dolāru, kas gan nozīmēja, uz to brīdi, ka ''Clippers'' varēja atļauties parakstīt tikai vienu maksimālo līgumu. Tajā pašā dienā, 2.jūlijā, noritēja 4 komandu maiņa, kur Džimijs Batlers nonāca ''Heat''. ''Clippers'' no šīs maiņas ieguva ''Blazers'' uzbrucēju Marīsu Harklesu, kas vairāk un vairāk nozīmeja, ka ''Clippers'' būvē ļoti saturīgu aizsardzības un asi (ne nekārtību ziņā) spēlējošu komandu. Rodnijs Makgrūders arī pievienojās komandai, kas deva vēl vienu ''3 and D'' spēlētāju ( 3 and D- basketbola termins, runājot par spēlētaju, kura trumpji ir 3 punktu metiens un aizsardzība).


8:54 pēc Latvijas laika vēl viena ''Woj Bomb''. Kavai dodas uz ''Clippers''. Tas nav viss. Minūti vēlāk tiek arī ziņots, ka Pols Džordžs arī dodas uz Losandželosu, lai pievienotos Kavai un ''Clippers''. ''Thunder'' sūta Polu un pretī iegūst Šeju Gildžusu-Aleksandru, kurš aizvadīja izcili klusi lielisku pirmgadnieka sezonu, Danīlo Galinārī, kurš bija tuvu iekļūšanai ''All-star'' spēlē un 4 neaizsargātas nākotnes 1.kārtas izvēles (2022., 2024., 2026.gada LAC izvēles un 2021.gada Miami izvēli) , 1 aizsargātu 1.kārtas izvēli (2023. gada izvēli ar aizsardzību 1-14 izvēlei) un 2 izvēles maiņas iespējas (2023. un 2025.gada ) ar ''Clippers''. Šīs ir rekords, kur kāda komanda ir aizmainījusi tika daudz drafta izvēles, taču jāsaprot, ka šī maiņa ir Kavai Lenards un Pols Džordžs uz ''Clippers''. Izrādās ,ka Kavai šo visu laiku ,no 1. jūlija līdz 6. jūlijam, centās pierunāt Polu pieprasīt maiņu uz ''Clippers'' ,un ne ''Lakers'', ne ''Raptors'' nevienā brīdī nebija primārā opcija. Šīs dienas tikai aizritēja ''Thunder'' un ''Clippers'' maiņas detaļu sarunās. Kavai pat bija pateicis komandas īpašniekam, milijardierim, bijušajam ''Microsoft'' ģenerāldirektoram Stīvam Bolmeram un Losandželosas ''Clippers'' ģenerālmenedžerim Lovrencam Frankam, ka ja viņi dabūs Polu Džordžu, viņš arī nāks uz ''Clippers''.


Šī spēlētāju kustība padara ''Clippers'' par tiešiem titula kandidātiem un ,iespējams, par labāko ,ja ne labāko, aizsardzības komandu visā līgas vēsturē. Komanda viscaur ir dziļa- no soliņa nāk trīskārtējs ''6th man of the year'' balvas uzverētajs Lū Vilijams, enerģijas mašīna Mortezs Herels, kur kā šķiet, ka katru reizu uzrukumā triec bubmu no augšas, Ivica Zubačs, kurš pagāšošgad tika aizmainīts no ''Lakers'' būtībā pret sviestmaizi un nu jau parakstījis jaunu līgumu uz 4 gadiem par 28 milijoniem. Nelielās detaļās par Kavai un Pola līgumiem- Kavai parakstījis līgumu uz 3 gadiem par 103.1 milijoniem dolāru, kur trešais gads ir spētāja opcija. Polam arī ir palikuši 3 gadi, kur 3 gads ir spēlētāja opcija.


Foto: nba.com


Kopumā ''Clippers'' gāja uz visu banku. Šāds pavērsiens Lasvegasas kantoros Losandželoasas komandu uzstāda kā lielākos favorītus uz titula izcīnīšanu nākamajā sezonā.


Losandželosas ''Clippers'': A+


Losandželosas ''Lakers''


''Staples centre'' arēna šogad uzņems 82 NBA regulāras sezonas mājas spēles ,no kurām visās 82 spēlēs būs ar kādu no līgas TOP 10 zvaigzni. Ja vienā Losandželosas pusē ir ''Clippers'', tad pretī tai stājas ''Lakers''. Stāsts starp šīm komandām ir atsevišķa raksta vērts. ''Battle of LA'' kā to nodēvējuši žurnālisi aiz lielās peļķes.


''Lakers'' šogad karalim Džeimsam pievienojuši bijušo ''Pelicans'' uzbrucēju Entoniju Deivisu, uz ''Pelicans'' aizmainot Lonzo Bolu, Brendonu Ingramu, Džosu Hārtu, 2019.gada 4. drafta izvēli, kura tālak tika aizmanīta uz ''Hawks'', kura nodraftēja DeAndre Hanteru, TOP 8 aizsargātu 2021. gada izvēli (ar nosacījumu, ka ja 2021.gadā izvēle nonāk ''Lakers'' ,tad 2022.gada izvēle nonāk automatiski ''Pelicans''), iespēja ''Pelicans'' samainīt 2023. gada izvēli ar ''Lakers'' un 2024. gada neaizsargāta izvēle, ko ''Pelicans'' var pārcelt uz 2025.gadu.


Foto: washingtonpost.com

Vai pamanījat, ka man nācās izveidot vesalu rindkopu, lai pastāstitu cik daudz ''Lakers'' atdeva pret vienu spēlētāju? Protams, nedaudz mazāk kā ''Clippers'' par Kavai un Polu ,taču daudzi domā, vai ''Lakers'' neatdeva pārāk daudz? Taču ''Lakers'' devās soļus uz priekšu un aizmainīja Mo Vāgneru, Jemerrīro Džounsu un Īzaku Bongu uz ''Wizards'', lai atbrīvotu vēl vienu vietu maksimālajam līgumam, potenciāli parakstot līgumu ar Kavai Lenardu. ''Spoiler alert''- Kavai visu šo laiku koncentrējās uz ''Clippers''. Kamēr tika gaidīts Kavai lēmums, ''Lakers'' tā teikt sāka ''aplikt'' ar metējiem, jo lielā mēra tas strādā zinot LeBrona spēles stilu, kur pats ,uzvelkot sev vairākus aizsargus, spēj atrast brīvo spēlētaju ,kurš spētu realizēt tālmetienus. Tādi pietrūka pagāšogad, taču šogad tādi potenciāli ir daudz vairāki- tika noslēgts minimālais līgums ar Troju Denielsu, ar Džeredu Dadliju , kā arī nenodraftēto Zaku Norvelu Jr., kurš Gonzagas univeristātē meta tālmetienus ar 37% precizitāti.


Kad beidzot Kavai paziņoja savu lēmumu, ''Lakers'' savu sastāvu burtiski savāca dažu stundu laikā , grābjot atlikušos, uz papīra- labākos, spēlētājus. Tika parakstīti līgumi ar Deniju Grīnu, kurš izcīnija titulu ar ''Raptors'', ar Kenteiviosu Koldvilu- Poupu, DžaVeilu Makgī. Arī Demakrus Kazins parakstīja minimālo ilgumu uz vienu gadu, to pašu izdarīja Ražons Rondo un Alekss Karūso. Arī Averijs Bredlijs tika pie līguma ar ''Lakers'' , kad ''Grizzlies'' spēletāju atlaida.


''Lakers'' ģenerālmenedžeris Robs Pelinka uzskata, ka esot labi atbildējis Kavai un ''Clippers''. Intervijā ar ESPN žurnālistu Ohmu Jongmisuku, Palinka atklāj: ''Kad šis lēmums tika pieņemts, mūsu šaha figūriņas bija jau uz galda un gatavas izpildīt gājienus. No tā brīža nedrīkst atskatīties atpakaļ. Manuprāt, protams, ja ir kāda superzvaigzne ir pieejama, tad jācenšās spert lielu soli pretī šai iespējai iegūt spēlētāju.'' Pelinka piebilda arī, ka galvenais uzdevums komandai bija atrast gudrus, ar augstu basketbola IQ spēlētājus, kuri spēj realizēt metienus no āras. '' ... Vienmēr ir jāmācās no kļūdām un jāturpina izaugsme, un jāadaptējas kā līderim, ''Pelinka pievienoja, ''nekas cits ,kā tituls nebūs apmierinošs. Tādēļ mums ir jāmācas no pagājošās sezons, kur titulu neieguvām. Un ļoti daudz no šīs sapratnes tika ieguldīts šīs sezonas sastāva veidošanā.''


Foto: sbnation.com


''Lakers'' noteikti būs komanda, kas iekļūs izslēgšanas spēles. LeBrona un Entonija duets domājams strādas izcili un būs viens no tiem, kuru sociālajo tīklu video varēsim ieraudzīt visvairāk. Lielākais jautājums- vai ''Lakers'' pieļāva stratēģiski lielu kļūdu koncentrējoties tikai uz Kavai un netika pie iespējas parakstīt līgumus ar labākiem spēlētajiem ,kurus aplipināt ap divām superzvaigznēm? ''Lakers'' sastāvā ir ļoti daudz spēlētāji ar skaļiem uzvārdiem, spēlētājēi, kuri nevēlesies nākāt no soliņa kā 9. vai 10. spēlētājs, bet vai komanda atļausies funkcionēt uz 100%?


Losandželosas ''Lakers'' : B-


Fīniksas ''Suns'':


Šķiet, ka jānolaižās uz zemes uz kādu brīdi, nerunājot par nekādām augstām ekspektācijām, skaļiem vārdiem. ''Suns'' izslēgšanšas spēļu turnīra nav iekļuvusi jau 9 gadus un ir līgas otrajā vietā pēc gadu skaita bez izslēgšanas spēlēm. Un tā vien šķiet, ka ne tuvu būtu laiks runāt par to, kad Fīniksa varētu atkal iekļūt ''play-off'' zonā, kaut pēc 20 nospēlētām regulārās sezonas spēlem. Iespējams, viena no sliktāk organizētajām līgas komandām. Arī šis gads nav īpaši spīdošs.


Fīniksas starpsezonas darbības sākās jau 3.maijā kad komanda piesaistīja jaunu galveno treneri Montiju Vilijamsu, nomainot slovēņu speciālistu Igoru Kokoškovu. Šī komanda ,kā zināms, maina savu treneri kā zeķes (7 treneri ,8 gados), taču šķiet, ka treneris Vilijams būs uz palikšanu. Bijušais ''Pelicans'' galvenais treneris un pagāšosezon strādājis kā ''Sixers'' trenera palīgs, Montijs Vilijams, ir salīdzinoši jauns treneris, taču ar pieredzi un lielisku racionālo domāšanu.


Drafta dienā, ''Suns'' aizmainījs T.J. Vorenu uz ''Pacers'' kā arī 6. izvēli draftā pret 11. izvēli un Dario Sariču. Ar šo 11. izvēli Fīniksa izvēlējās Ziemeļkarolīnas universitātes uzbrucēju Kameronu Džonsonu, kurš pirms drafta kāpa un krita ekspertu reitingos pa 1.kārtas vidus un lejas daļu. Kamerons ir diezgan efektīvs metienu realizētājs (45.7% 3pts) ar teicamu izpratni bloku izmantošanā, lai izbrīvētu sev metienu, nesavtīgs spēletājs, kurš skrien ātrajos uzbrukumos. Kā lielākos mīnusus varētu pieminēt dribla izmantošanu, lai tiktu pie metiena. Nav ātrs pirmais solis, kas ļautu iet caurgājienos. Tiek salidzināts ar Nemanju Bjelicu un Dorianu Finliju Smitu


Foto: slcdunk.com

Drafta dienā Arizonas komanda ieguva Ēronu Beinsu no ''Celtics' un 24. izvēli pret 2020. gada ''Bucks'' 1. kārtas izvēli. Beins dos Fīniksai ''netīra darba'' spēlētāju, kura specialitāte ir atlēkošās bumbas un aizsardzība. Ar 24. izvēli ''Suns'' draftēja Taiu Džeroumu no Virdžīnijas universitātes. Aizsarga stiprās puses tiek minētas 3 punktu metiens, metiens pēc viena dribla, spēles organizācija, taču nav atlētisks. Virdžīnijas universitātē guva 13.6 punktus, 5.5 piespēles un 39.9% no tālmetiena līnijas. Salīdzinājumam varu piedāvāt Malkoma Brogdana, Hosē Kolderona tipa spēlētāju.


Dažas dienas pēc drafta, 1.jūlijā, kad atvērāiēs brīvo aģentu tirgus, ''Suns'' parakstīja 3 gadu ,51 milijonu līgumu ar Rikiju Rubio, kurš pirms tam spēlēja ''Jazz''. Fīniksa beidzot spēja atrast saspēles vadītaju, kura primārais uzdevums būtu spēles organizēšana blakus jaunajais zvaigznei Devinam Bukeram. Dienu vēlāk pievienāojs Frenks Kaminskis, kurš pirms tam ''Hornets'' komandā īpaši nepārliecināja pēc lieliskiem gadiem Viskansīnas universitātē. Kaminskim ticis 2 gadu līgums ar 10 milijoniem. Adrians Vodžnarovskis (ESPN) ziņoja, ka ''Suns'' ir aizmainījusi 2017.gada 4. izvēli Džošu Džeksonu, kurš īpaši nav pierādijis uz viņa liktās ekspektācijas, pret DeEntoniju Meltonu, Kailu Korveru, Dževonu Kārteru, 2020. un 2021.gada 2. kārtas izvēlēm. Izklausās daudz, taču ''Grizzlies'' šo maiņu veica, lai atbrīvotots no spēlētājiem. Kas sakarā ar Džosu Džeksonu, domājams, ka tikšana jaunā organizācijā spēs sākt NBA karjeru no jauna. ''Suns'' ātri vien atlaida Kailu Korveru. Kad brīvo aģentu tirgus jau nomierinājās, Fīniksa pagarināja līgumu ar Keliju Ūbri Jr. par 30 milijoniem uz 2 gadiem.


Foto: deadspin.com

Kopumā ir sarežģīti saskatīt patiešām racionāli pareizās lietas Fīniksā, ja neņemam vēra Ūbres un Rubio piesaisti. Vēl viens gads ar ļoti daudziem jautājumiem un maz atbildēm. Gadu gadiem nav saprotamas ''Suns'' izvēles draftā un brīvo aģentu piesaiste. Nepārliecina Džeksona maiņa. Pagaidām ļoti gūti ieraudzīt komandu uzvarot vismaz 25 spēles, izskatās, ka Fīniksa spēlē ''pinkponga'' bumbiņām.


Fīniksas ''Suns'': D


Sakramento ''Kings''


‘’Kings’' ir tā komanda, kuri ir ilgākais izslēgšanas spēļu ‘’sausuma'' periods. Komanda nav spēlējusi ‘’play-off’' basketbolu kopš 2006.gada, kad izkrita jau pirmajā kārtā. Komanda, kas draftēja neiedomājami šausmīgi, palaižot garām ‘’All star’' līmeņa zvaigznes nu beidzot ir piedzīvojusi savus pirmos saules starus karaļvalstī. Pagāšogad komanda bija viena no skatāmākajām ‘’NBA league pass’' komandām, jo tā spēlēja ātru un baudāmu basketbolu. Komanda visu sezonu turējās ‘’play-off’' attēlā, kad tikai pusotru nedēļu pirms izslēgšanas spēlēm, tā zaudēja teorētiskas iespējas spēlēt ‘’play-off’' turnīrā.


‘'Kings'' ātrā, aizsardzības tipa spēle tika stūrēta no Deiva Jēgera puses, taču treneri atlaida uzreiz pēc pēdējās regulārās sezonas spēles, jo visu sezonu esot bijušas nesaskaņas ar ‘'Kings'' ģenerālmenedžeri Vladi Divaku. Divaks arī atlaida savu asistentu Brendonu Vilijamsu. Ģenerālmenedžeris intevijā komentēja: ‘’Šī sezona ir bijusi laba, taču varējām to panākt vēl labāku pēc ‘'All star’' nedēļas pauzes. ‘' Piebildīšu, ka ‘'Kings'' pēdējo mēnesi noslēdza ar bilanci 9-16, kas bija sliktākā šajā sezonā komandai. Dažas dienas vēlāk, Sakramento noslēdza līgumu ar ‘'Lakers'' bijušo treneri Lūku Voltonu un piesaistīja arī bijušo ‘’Suns’' treneri Igoru Kokoškovu, kuru šosezon būs asistents Lūkam.


Foto: sfexaminer.com


Atveroties brīvo aģentu tirgum, bija jau skaidrs, ka ‘'Kings'' neveiks kādas drastiskas izmaiņas un nebūs pretendente uz galveno zvaigžņu piesaisti. Sakramento brīvo aģentu tirgus ir bijis diezgan kluss. Komandas starta sastāva centra Vilijs Kolijs- Stains devās un ‘’Warriors’', Harosens Bārns, kuru ‘'Kings'' ieguva maiņu ‘'deadline'' dienā no ‘’Mavericks’', parakstīja jaunu līgumu ar Sakramento par 85 milijoniem dolāru un 4 gadiem. Arī viens no līgas atzītākajiem ‘’3-D'' spēlētājiem Trevors Ariza parakstīja līgumu ar ‘'Kings'' par 25 milijoniem uz 2 gadiem, kas dod ‘'Kings'' divus daudzpusīgus uzbrucējus ar labu metienu, kuri būtu ļoti pieprasīti citu komandu sastāvos. ‘'Kings'' spēja iegūt arī Dveinu Dedmondu, Koriju Džouzefu un Ričaunu Holmsu, kuri ir labi ‘'pick and roll’' tipa spēlētāji, kuri lieliski iekļaujās Lūka Voltona spēles zīmējumā. Komanda vēl bija ļoti ieinterisēta iegūt Enisu Kenteru un Patriku Beverliju, taču abi spēlētāji devās attiecīgi uz ‘'Celtics'' un ‘’Clippers’'.


‘'Kings'' 1.kārtas drafta izvēles šogad izpalika, jo komanda to bija aizmainījusi uz Bostonu, taču tai bija vairākas 2. kārtas izvēles. Vispirms tika draftēts Džastins Džeims no Vaiomingas universitātes. Kustīgs un ātrs uzbrucējs, kurš spēj izprovocēt daudz noteikumu pārkāpumus un ar lielisku aizsardzības IQ. ‘'Kings'' ar 47. Izvēli draftēja Lietuvas izcelsmes spēka uzbrucēju, kanādieti Ignasu Brezdeiku, kuru uzreiz aizmainīja pret NCAA čempionu, kuru izcīnīja ar Virdžīnijas universitāti Kailu Gaju, kurš finālā iemeta 24 punkuts un atdeva 4 piespēles. Izcils metējs aiz 3 punktu līnijas, kurš 3 gadu laikā meta ar precizitāti 42% un lielisks bumbas un bez bumbas aizsegu izmantotājs. Daudzi gan šaubīgi skatās uz viņa atlētismu, taču spēlētājs ir ārts un līdzīgi spēlē Setam Karijam.


Foto: sports.yahoo.com


‘'Kings'' šajā sezonā neiet ar lielām ambīcijām, taču ir komanda ar jaunu, ātru un dziļu sastāvu. Personīgi atgādina ‘'Clippers'' sastāvu pagāšajā sezonā ar to, ka neviens no spēlētājiem nepadara komandu vājāku. Veterānu piesaiste komandai arī ir bijusi veiksmīga ar Arizas, Dedmonda un Džosefa piesaisti. Nedomāju, ka šī būs parocīgākā komanda tām komandām, kuras cīnīsies par Rietumu konferences ‘’play-off'' pozīcijām un kas zin, iespējams, ‘'Kings'' var sagādāt vēl vienu pārsteigumu un arī šogad cīnīties par kādu no vietām izslēgšanas spēlēs ar jaunajiem DeAronu Fokus un Mārvinu Begliju III priekšgalā.


Sakramento ''Kings'': B

 

Šī bija pirmā no 3 sērijām, gaidiet turpmākās drīzumā!