• Ernests Voļskis

1/3 nobraukta Formulā 1 šosezon, Mercedes komanda dominē

Updated: Aug 25, 2020

No 21 posma, Izbrauktas ir 7 trases šosezon Formulā 1, visās septiņās no tām uzvarot Mercedes pilotiem Luisam Hamiltonam un Valteri Botas, kas ļauj ierindoties pirmajā vietā starp visām komandām.

foto- F1


Pilotu sadalījums šajā sezonā

Šajā sezonā daudzas F1 komandas izlēma mainīties ar pilotiem, noteikti kā piemēru var nosaukt Ferrari komandas apmaiņu, Kimi Raikonens, viens no F1 labākajiem pilotiem, pēc piecām sezonām Ferrari komandā pārcēlās uz Alfa Romeo racing komandu no Itālijas, kas pēc 34 gadiem atgriezās F1 komandu lokā. Raikonena vietā Ferrari komandā parādijās jaunais Čārlzs Leklērks no Monako, kas pagājušo sezonu pavadīja Alfa Romeo Sauber komandā. Lielas izmaiņas piemeklēja arī Austrijas komandu Red bull racing, tās vadošais līderis pagājušajā sezonā austrālis Daniels Rikardo pārcēlās uz Renault komandu, tikmēr viņa vietu ieņēma francūzis Pjērs Gaslijs, Red bull racing komandā.


Mercedes komandas panākumu atslēga

Mercedes komanda šosezon iet uz sesto panākumu pēc kārtas, sākot ar 2014.gadu, kad Luisa Hamiltona pārinieks bija vācietis Niko Rosbergs, šobrīd ceturto sezonu pēc kārtas Hamiltonam pie pleca ir somu braucējs Valteri Botas.

Visos septiņos posmos šosezon uzvarējusi Mercedes komanda, piecas reizes Luiss Hamiltons, divas - Valteri Botas.

Luiss hamiltons nekad nav bijis zemāk par pirmo vai otro vietu, bet Valteri Botasam gan šosezon ir nācies saskarties ar palikšanu ceturtajā vietā, tieši pēdējā posmā Kanādā, kad pa priekšu aizbrauca Ferrari piloti Sebastians Fetels un Čārlzs Leklērks, bet tās nebija nekādas bēdas Mercedes faniem, jo jau minēju, šosezon darbojas Mercedes likums, ja Botas nav pirmais, tad uzvaras Hamiltonam, ja Hamiltons nav pirmais, tad uzvara Botasam, redzēsim kā šis likums turēsies nākamajās sacīkstēs un ko varēs parādīt Ferrari komanda.


Ko sagaidām tālāk

Raksta virsrakstā jūs redzat, ka nobraukta 1/3 no visiem posmiem šosezon, kas nozīmē, ka priekšā vēl 14 posmi. Nākamais 23.jūnijā Francijā. Vai Hamiltons un Botas turpinās uzvaras gājumu? Vai Ferrari komanda tiks pie pirmajām uzvarām? To visu raudzīsimies sezonas turpinājumā. Sen tā nav bijis, ka pirmajās sacensībās dominē viena komanda.