• Valters Spirģis

Čikāgā joprojām dinastija?

Izcīnīt Stenlija kausu nebūt nav viegli. NHL ir vairākas komandas, kuras ne reizi to nav ieguvušas. Taču paraugoties uz Čikāgas "Blackhawks" panākumiem pēdējo gadu laikā, tas nešķiet nemaz tik grūti. 3 Stenlija kausi 6 gadu laikā (2010., 2013., 2015.g) ir iespaidīgs panākums. Cilvēki sauca šo komandu par dinastiju, taču šobrīd ir jau 4. gads, kad Čikāga nespēja izcīnīt kausu un komandas rezulātāti katru gadu šķiet arvien zemāki.


Par spīti tam, ka neizdevās kvalificēties izslēgšanas spēlēm, skatoties uz "Blackhawks" šosezon, bija vairākas lietas, kas komandas līdzjutējiem lika raudzīties nākotnē ar cerību, ka nākamo sezonu laikā vēlreiz būs reāla iespēja pacīnīties par Stenlija kausu. Tāpat arī acīs krita komandas trūkumi, vājās vietas, kas noteikti jālabo, lai komandu varētu pieskaitīt pie pretendentiem uz kausu.


Foto: nbcchicago.com

Vārtu gūšana

No sākuma par labo. Komandā joprojām ir tās līderi Džonatans Teivzs, kurš šosezon aizvadīja, iespējams, karjeras labāko sezonu un Patriks Keins, kas aizvadīja vēlvienu spilgtu sezonu, gūstot 110(44+66) punktus. Sāk jau likties, ka trīsciparu skaitļi punktu ailītē Keinam ir kā sezonas rutīna. Abi minētie hokejisti spēlēja lielu lomu iepriekš izcīnītajos Stenlija kausos, katrs pa reizei kļūstot par playoff vērtīgāko spēlētaju.


Melnajiem vanagiem vārtu gūšana problēmas nesagādāja - sezonas gaitā tika iemesti 267 vārti, kas bija 8. augstākais rādītājs līgā. Atceroties komandas spēles aizvadītajā sezonā, varu teikt, ka tās bija ļoti rezultatīvas jau no spēles pirmajām minūtēm.Vairākums, mazākums

Lai arī likās, ka Čikāgas vairākums strādā ļoti labi un regulāri tiek realizēts, komanda vairākuma realizācijā ir tieši vidū starp pārējām līgas komandām - 15. vieta un 20,2% realizācija. Lielu lomu vairākumā spēlēja augumā nelielais snaiperis Alekss DeBrinkats, kurš guva 13 vārtus, vairāk nekā jebkurš cits viņa komandas biedrs.


Mazākumā aina ir skumjāka - zemākais neitralizācijas procents līgā - 72,7%. Šis noteikti ir viens no komandas vājajiem punktiem, kas jārisina komandas trenerim un ģenerālmenedžerim.Spēle savā zonā.

Gan mazākumu, kas nedeva rezultātu, gan spēli kopumā bija jāuzlabo uzreiz, tapēc komandas ģenerālmenedžeris Stens Boumens nesēdēja "rokas klēpī salicis". Pirmais lielais solis bija ilggadējā galvenā trenera Džoela Kvīnvila atlaišana. Tas raisīja Čikāgā sašutumu, galu galā Kvīnvils bija treneris, kurš komandu aizveda līdz jau minētajiem 3 Stenlija kausiem.


Aizsargi arī jaunāki nepaliek, čempionu gadu līderi Dankans Kīts (35) un Brents Sībruks (34) jau tuvojās karjeru beigu daļai, taču Niklass Jalmarsons šobrīd pārstāv Arizonas "Coyotes". Komandai bija jāatrod jaunas asinis, kas varētu "cementēt" aizsardzību.Uzlabojumi aizsardzībā.

Komandā aizvadīt pilnu sezonu neizdevās jaunajam somu aizsargam Henri Jokiharju (nupat kā aizmainīts uz "Sabres"). NHL karjeras 3. sezonā savu uzbrukuma potenciālu pa īstam parādīja 27 gadus vecais aizsargs Ēriks Gustafsons, kurš guva 60(17+43) punktus, taču spēle aizsardzībā viņam varētu būt zem jautājuma zīmes. Nākamajā sezonā varētu debitēt daudzsološais aizsargs Ādams Bokvists, taču bija nepieciešami vēl uzlabojumi, lai turpmākajos gados Kītam un Sībrukam būtu pienācīgi aizstājēji un tajā pašā laikā, nezustu dziļums aizsardzības līnijā.


Tika veikti maiņu darījumi sezonas laikā, lai uzlabotu "zilo līniju", bet komanda tā arī nevarēja savākt stabilu aizsargu brigādi. Kopumā sezonas laikā komandā paspēja uzspēlēt 12 aizsargi.


Starpsezonā klubs pastiprinājās ar aizsargiem Oli Mātu un Kalvinu De Hānu, līdz ar ko, izskatās, ka aizsardzība ir nokomplektēta un izskatās cerīgāka kā iepriekšējā sezonā.


Savukārt, uzbrukumā situācija izskatās vēl solījumiem bagātāka - starpsezonā nav zaudēts neviens līderis, nupat kā noslēgts līgums ar šī gada drafta 3. izvēli - Kirbiju Daku, skatītājus joprojām priecēs saiknes Teivzs-Keins un Stroms-DeBrinkats, kā arī atgūts vecais cīņu biedrs Endrjū Šovs.