• Gustavs Rolands Ražinskis

Čempionu līgas uzvarētāja - ''Chelsea''

Vakardien, 29.05.2021., tika noskaidrots, ka 2020./2021.gada Čempionu līgas sezonas uzvarētāja ir komanda no Anglijas - Londonas ''Chelsea'', kura ar 1:0 pārspēja Mančestras ''City''.

Attēls: uefa.com

Divu angļu komandu finālā pārāka izrādījās Londonas "Chelsea''

Ja skatāmies statistiku, tad spēle varētu šķist garlaicīga (abām komandām kopā) - tikai trīs sitieni vārtu rāmī, 4 stūra sitieni, vien 3 dzeltenās kartītes tika parādītas, kas nav daudz finālam. Taču tā ir pozitīvā lieta par futbolu un sportu kopumā - statistika nav rādītājs, jo vienmēr uzvar tie, kuri vairāk grib uzvarēt. Kaut arī tika gūti tikai vieni vārti, mačs bija visnotaļ interesants, jo momenti bija, un pat bieži. Abas komandas spēlēja ļoti uzbrūkošu un ātru futbolu praktiski visu pirmo periodu, bet neizmantotās izdevības neļāva kādai no komandām izvirzīties vadībā. Šeit ir vērts pieminēt, ka nav zināms, kā viss būtu izvērties, ja Mančestras ''City'' vienība būtu izvirzījusies vadībā jau pašā spēles sākumā. ''Neiesit tu, iesit tev'' teiciens te ir tieši vietā, jo, kad Mančestras ''City'' neizmantoja savu kārtējo iespēju, Londonas ''Chelsea'' devās pretuzbrukumā, kur, tiekot garām Edersonam, Kajs Havercs guva vārtus 42.minūtē, vadībā izvirzot Londonas klubu.

Pirmais puslaiks tā arī beidzās - 1:0 ''Chelsea'' labā.


Otrais puslaiks nebija mazāk interesants, jo momenti atkal bija un bija, taču netika izmantoti. Ko jau biju novērojis iepriekš, tad Mančestras ''City'' spēlētāji pārāk daudz cenšas izspēlēt uz tukšiem vārtiem, bet, kā komentētāji teica, tad viņiem vajadzētu būt tikpat nekaunīgiem kā ''Chelsea'' futbolistiem, kuri, ja ir iespēja, sit pa vārtiem. Diezgan droši varu teikt, ka šis ir viens no pamata iemesliem, kāpēc Mančestras komandai neizdevās uzvarēt savus konkurentus no Londonas. Praktiski visu otro periodu bumbu kontrolēja Mančestras komanda, bet, tā kā pa vārtiem nesita, vārti arī netika gūti. Teicams vārtu gūšanas moments izveidojās ''Chelsea'', kad Pulisiks izskrēja pret Edersonu, bet iegrieza bumbu pārāk daudz, tāpēc tā nenonāca vārtu tīklā, bet gan palidoja tam garām. Otrajā puslaikā vārtus neizdevās gūt nevienai no komandām, tāpēc uzvaru svinēja Londonas ''Chelsea'', kura bija vadībā 1:0 jau pēc pirmā puslaika.


Manuprāt, viens no pēdējo gadu interesantākajiem fināliem. Nevar salīdzināt ar to futbolu, ko redzējām 2019.gada finālā, kad savstarpēji tikās citas Anglijas komandas - ''Tottenham Hotspur'' un ''Liverpool''. Tas bija tiešām neskatāms mačs.

Londonas ''Chelsea'' bija pelnījusi uzvarēt, priecājos, ka treneris Tuhels un Tiagu Silva, kuri pagājušā gada ČL finālā, pārstāvot ''Paris Saint-Germain'', piedzīvoja zaudējumu, tagad varēja svinēt uzvaru. Visu cieņu Mančestras ''City'' par tikšanu finālā!

Ceru, ka nākamā sezona būs tikpat interesanta!