• Ernests Voļskis

Čeļabinskas “Traktor” pievienojas Čehijas izlases vārtsargs

Updated: Apr 17, 2020

Pēc sniegtās informācijas hokeja mājaslapā eliteprospects, pie papildinājuma tikusi kontinentālās hokeja līgas komanda Čeļabinskas “Traktor”, kurai pievienosies Čehijas izlasē spēlējis vārtsargs Romāns Vils. Romāns Vils pagājušo sezonu aizvadīja Zviedrijas čempionāta klubā “Rogle BK”.

Romāns Vils. Foto: https://www.roglebk.se27 gadus jaunais čehu vārtsargs karjeru sācis “BK Mlada Bolesav” komandas jauniešu sistēmā, kur izaudzis līdz pat Ekstra līgas komandai. Vils šajā sistēmā nospēlēja līdz 2014. gadam.

Tālāk Vila karjera turpinājās Ziemeļamerikā, kad viņš pievienojās AHL vienībai “Lake Erie Monsters”, kas agrāk bija fārmklubs Nacionālās hokeja līgas klubam Kolumbusas “Blue Jackets”. Nākamajā sezonā Vils jau tika pārcelts uz citu sistēmu, sezonu iesākot fārmklubā San Antonio “Rampage”, bet turpinājumā jau tika izsaukts uz Nacionālās hokeja līgas klubu Kolorado “Avalanche”, kur pat viņš aizvadīja vienu spēli. Tā ir līdz šim vienīgā Vila spēle NHL.

Pēc divām sezonām Ziemeļamerikā Vils atgriezās dzimtenē Čehijā, šoreiz viņa ceļi veda uz Liberecas “Bili Tygri” komandu. Vils balto tīģeru sastāvā nospēlēja trīs sezonas. 2018./2019. gada sezonā Vils tika atzīts par Čehijas čempionāta labāko vārtsargu.

Pagājušo sezonu Vils pavadīja Zviedrijas klubā “Rogle BK”, nospēlējot 34 spēles regulārajā sezonā.

Pateicoties labam sniegumam pēdējās sezonās, Vils ir ticis izsaukts uz Čehijas izlases treniņnometnēm, kā arī aizvadījis piecas pārbaudes spēles Čehijas izlases sastāvā. Līdz Pasaules čempionātam Vils pagaidām vēl nav ticis.

Čeļabinskas “Traktor” komandai šobrīd uz nākamo sezonu ir divi vārtsargi, pieminētais Romāns Vils un pašmāju Ivans Fedotovs.

Čeļabinskas “Traktor” pagājušo sezonu noslēdza 11. vietā Austrumu konferencē ar 56 punktiem, tādējādi netiekot izslēgšanas spēlēs.
eliteprospects.com